Փետրվարի 8-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանը հյուրընկալել էր Հրազդանի Հովսեփ Օրբելու անվան թիվ 13 ավագ դպրոցի աշակերտներին ու ուսուցիչներին:
Ազգային ժողովում նրանք ծանոթացել են օրենսդիր մարմնի գործունեությանը, նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւել են հերթական նիստի աշխատանքներին, եղել են խորհրդարանի գրադարանում եւ թանգարանում:
Աշակերտների հետ հանդիպել են ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Լիլիթ Ստեփանյանը, Ալխաս Ղազարյանը եւ Հռիփսիմե Հունանյանը:
Լիլիթ Ստեփանյանը ներկայացրել է պետական կառավարման մոդելի տեսակները եւ այդ համատեքստում անդրադարձել է մեր երկրի՝ խորհրդարանական  կառավարման մոդելին: Նա անդրադարձել է նաեւ խորհրդարանական դիվանագիտության այն կառույցներին ու հարթակներին, որտեղ ներկայացվում են Հայաստանի շահերը:
Ալխաս Ղազարյանը կարեւորել է ընդդիմության հետ միասնական համագործակցության դրական կողմերը՝ ի նպաստ հասարակության:
Այն հարցին, թե Հայաստանում տարիների ընթացքում վերացվում են ճարտարապետական կոթողներ համարվող շինությունները, Հռիփսիմե Հունանյանը հավաստիացրել է, որ արվում է հնարավորինս՝ դրանք պահպանելու համար:

8 февраля в рамках программы “Открытый урок” парламент посетили учащиеся и учителя Разданской старшей школы N13 им. Овсепа Орбели.
В НС гости ознакомились с деятельностью законодательного органа, наблюдали за очередным заседанием из ложи зала заседаний, посетили библиотеку и музей парламента.
Со школьниками встретились депутаты фракции “Гражданский договор” Л.Степанян, А. Казарян и Р.Унанян.
Л.Степанян представила модели государственного управления и в этом контексте –парламентскую форму правления в Армении. Она также коснулась структур и площадок парламентской дипломатии, где представляются интересы РА.
А.Казарян подчеркнул положительные стороны сотрудничества с оппозицией на благо общества.
На вопрос, ликвидируются ли в Армении с годами здания, считающиеся памятниками архитектуры, Р.Унанян заверила, что делается все возможное для их сохранения.