Փետրվարի 8-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանը հյուրընկալել էր Հրազդանի Հովսեփ Օրբելու անվան թիվ 13 ավագ դպրոցի աշակերտներին ու ուսուցիչներին:
Ազգային ժողովում նրանք ծանոթացել են օրենսդիր մարմնի գործունեությանը, նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւել են հերթական նիստի աշխատանքներին, եղել են խորհրդարանի գրադարանում եւ թանգարանում:
Աշակերտների հետ հանդիպել են ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Լիլիթ Ստեփանյանը, Ալխաս Ղազարյանը եւ Հռիփսիմե Հունանյանը:
Լիլիթ Ստեփանյանը ներկայացրել է պետական կառավարման մոդելի տեսակները եւ այդ համատեքստում անդրադարձել է մեր երկրի՝ խորհրդարանական  կառավարման մոդելին: Նա անդրադարձել է նաեւ խորհրդարանական դիվանագիտության այն կառույցներին ու հարթակներին, որտեղ ներկայացվում են Հայաստանի շահերը:
Ալխաս Ղազարյանը կարեւորել է ընդդիմության հետ միասնական համագործակցության դրական կողմերը՝ ի նպաստ հասարակության:
Այն հարցին, թե Հայաստանում տարիների ընթացքում վերացվում են ճարտարապետական կոթողներ համարվող շինությունները, Հռիփսիմե Հունանյանը հավաստիացրել է, որ արվում է հնարավորինս՝ դրանք պահպանելու համար:

On February 8, within the framework of the Open Lesson programme, the parliament hosted the pupils and teachers of Hrazdan Hovsep Orbeli High School No 13.
In the National Assembly they got acquainted with the activities of the legislative body, observed the works of the regular sitting from the box of the session and were in the library and museum of parliament.
The deputies of the NA Civil Contract Faction Lilit Stepanyan, Alkhas Ghazaryan and Hripsime Hunanyan met with the pupils.
The meeting was held in Q & A session.
Lilit Stepanyan presented the kinds of the state management model and in that context touched upon the model of the parliamentary government of our country. She has also related to the structures and platforms of the parliamentary diplomacy, where the interests of Armenia are presented.
Alkhas Ghazaryan highlighted the positive sides of the united cooperation with the opposition for the benefit of the society.
In response to the question that the buildings being considered as architectural monuments have been destroyed during many years in Armenia, Hripsime Hunanyan has assured that works are done as much as possible for preserving them.